V nakladatelství METAFORA vydávají spoustu krásných knih. Mezi mé nejoblíbenější autory patří Yrsa Sigurdardottir. Jak se mi líbilo její Ticho?
👉 Autorkou recenze je Michalea z blogu siraelxy.blogspot.com
Další pokračování série s Huldarem a Freyou začíná únosem miminka. Přímo z kočárku….ale kočárek není prázdný….je v něm….střih a jsme o 11 let později.
Huldar, se svou nadřízenou Erlou, která je ve vysokém stupni těhotenství, jsou přivoláni k autu, ve kterém je tělo bez hlavy. Na Erlu je vyvíjený obrovský tlak, aby případ vyřešila. Je nevrlá, nepříjemná ( víc než běžně) a Huldar se obává, že snad porodí přímo na stanici, kterou skoro neopouští.
💡 Podívejte se, kde najít knihy zdarma.
Dalším příběhem je smrt nemocné holčičky. Její otec nechce akceptovat to proč zemřela a rozhodne se najít „viníka“. Způsob, kterým tak činí je…..nekonvenční.
Freja je teď oficiální zaměstnankyní policie a v tomto případu, kde se opět jedná o děti, je více než potřebná. S Huldarem mají vztah/nevztah, který nechtějí tahat do práce.
Může se zdát, že nic nesouvisí s ničím, ale ono se to nakonec spojí 🙂
Opět se jedná o brilantní kriminálku, která se může zpočátku zdát trochu zamotaná, předvídatelná a zbytečně dlouhá. Jenže ono co se zdá…..je sen 🙂
Zápletka je velice chytře vymyšlená, všechno do sebe zapadne.
Je zde dost osob, což by někdo mohl brát jako mínus, ale ony tam prostě musí být. To by ani nebyla Yrsa 🙂 Jak se vyvine vztah Huldara a Freji? A kdo je, sakra, otcem Erlina dítěte?! No, i tohle patří k wau chvilkám knihy 🙂
Touhle knihou série s Huldarem a Frejou končí. I když jsem si obě postavy oblíbila, vlastně mi to nevadí. Nechtěla bych totiž přijít do bodu, kdy bych si řekla, že všeho moc škodí.
Rozhodně doporučuji číst knihy tak jak vyšly. Ač se vždy jedná o nový případ, mohly by vám uniknout niance mezi hlavními protagonisty.
Knihu můžete zakoupit na e-shopu Metafory – ZDE.
O autorce
Yrsa Sigurðardóttir je islandská spisovatelka, která se narodila 24. srpna 1963 v Reykjavíku. Je známá především svými kriminálními romány a knihami pro děti. Její díla byla přeložena do mnoha jazyků a získala mezinárodní uznání.
Yrsa zahájila svou kariéru v 90. letech psaním knih pro děti a mládež, ale později se zaměřila na kriminální romány. Její prvotinou v tomto žánru byla kniha „Last Rituals“ (Poslední rituály) z roku 2005, která zahájila série o právničce a amatérské detektivce jménem Þóra Guðmundsdóttir. Mimo ni psala též sérií detektivních románů s postavami Freyji a Huldara. Freyja je psycholožka v dětském domově a Huldar je detektiv u islandské policie. Společně pracují na řešení některých z nejtěžších a nejděsivějších případů na Islandu.
Yrsa Sigurðardóttir je také vzděláním inženýrka a pracovala v oboru geotermální energie. Její knihy často využívají islandské prostředí a kulturu jako pozadí pro své příběhy, což přispívá k jejich jedinečnosti a atraktivitě pro čtenáře.